• RSS
  • Wersja tekstowa
24.01.2018

Podsumowanie prowadzonych w 2017 roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu programów prewencyjnych i konkursów

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym tj. 20 grudnia 2017r. Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zorganizował podsumowanie, prowadzonych przez cały rok programów prewencyjnych i konkursów.

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody zwycięzcom etapu regionalnego IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, konkursu „Buduj bezpiecznie”, konkursu „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”, konkursu „Wzorowy pracownik służby BHP województwa dolnośląskiego”. Wręczono również Dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy pracodawcom, którzy dostosowali swoje zakłady do obowiązujących przepisów, a także zaświadczenia pracodawcom, którzy ukończyli program prewencyjny „Zarządzanie bezpieczeństwem – prewencja wypadkowa” , jak również nauczycielom którzy realizowali program „Kultura bezpieczeństwa” oraz wyróżnienia pracodawcom, którzy od wielu już lat angażują się w realizacje programu „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu  pracy.”

W uroczystości wzięli udział członkowie Dolnośląskiej Komisji Ochrony Pracy przy OIP we Wrocławiu- organu doradczego Okręgowego Inspektora Pracy we Wrocławiu

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Małgorzata Łagocka – okręgowy inspektor pracy we Wrocławiu, Arkadiusz Kłos – z-ca okręgowego inspektora pracy ds. nadzoru oraz koordynatorzy poszczególnych tematów i konkursów.

PONIŻEJ PODAJEMY LINK DO ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI :

https://photos.app.goo.gl/xCKUCnRk8JTvTRGD3

 

Oto laureaci prowadzonych w 2017 roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu  programów prewencyjnych i konkursów :

 

ZDOBĄDŹ DYPLOM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

1. LUXWENT BARTŁOMIEJ ŁOZA  JEŻÓW SUDECKI

2.  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWE   ”EMPOL” EWA MOCHNAL  PORAJÓW

3.  PHU „AUTO TECH” ROBERT RUGIER LEGNICA

4.   NIEZŁY MŁYN ADRIAN SZOKALUK CHOJNÓW

5.   EXPERT UBEZPIECZENIA SPÓŁK A Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ WROCŁAW

6.   GETIN LEASING SPÓŁKA AKCYJNA 3 S.K.A WROCŁAW           

7.  „EFFI” MARZENA JANIAK, ELŻBIETA JEZIOROWSKA WROCŁAW

8.   FIS IMPEX INTERNATIONAL ŻMIGRÓD

9.  PIEKARSTWO KINGA KANDEFER KUDOWA ZDRÓJ

10. GO AHEAD SP. Z O.O. SP. K. WROCŁAW

11. JANZES FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA JAN ZESZUTEK BOLESŁAWIEC

12. ZUB SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  SPÓŁKA KOMANDYTOWA

 JELENIA GÓRA

13. TBR BARTOSZ RUSZAŁA  WROCŁAW

14. STUDIO FRYZJERSKIE MPM PAWEŁ OBRZUT LEGNICA

15.  ACCMA SP. Z O.O.  WROCŁAW

16. RICCOLA ALEKSANDRA SZAŁOWSKA  LEGNICA

17.  BISTRO U SABCIA  MATEUSZ SABADASZ CHOJNÓW

18. USŁUGI GASTRONOMICZNE HORYZONTALNA 4A MAGDALENA RYZNAR LEGNICA

19. JWG SP. JAWNA BYCZKOWSKA I S-KA WROCŁAW

20. SALDO SP. Z O.O. WROCŁAW

21. PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE „DEKRET” SP. Z O.O. WROCŁAW

22. MECHANIKA POJAZDOWA MIROSŁAW MATKOWSKI LEGNICA

23. FRYZJERSTWO  BI SZAŁDUNOW NOWA RUDA

24. SKLEP SPOŻYWCZO- PRZEMYSŁOWY LEONARD TUPKO KŁODZKO

25. KWIACIARNIA ABC JERZY KIELAR KŁODZKO

26. P.H.U.P ”ANMARBIS” S.C.  ZIĘBICE

27. FIRMA TONER MARTA MARCINIAK WAŁBTRZYCH

28. ULTRA WOOD KATARZYNA ŁUKASIK MERYMED SKLEP ORTOPEDYCZNO MEDYCZNY PIESZYCE

29. APTEKA VIVALDIEGO MONIKA TUTKA WROCŁAW


 

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM – PREWENCJA WYPADKOWA

  1. GETIN LEASING S.A. WROCŁAW
  2. PRZEDSZKOLE NR 149 „TĘCZOWA POLANKA” WROCŁAW
  3. GMINA MIEJSKA PIECHOWICE PIECHOWICE
  4. OLEŚNICKI KOMPLEKS REKREACYJNY ATOL SPÓŁKA Z O.O. OLEŚNICA

        5.     FARMACEUTYCZNO – CHEMICZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY LABOR WROCŁAW

        6.     MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 JELENIA GÓRA

7.    APEIRON SYNTHESIS S.A. WROCŁAW

8.    POD GRYFAMI HENRYK HOSZOWSKI WROCŁAW

9.    NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE TUPTUŚ JELENIA GÓRA

10. DIKO POLSKA AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA SP. Z O.O. MIĘKINIA

 

 

KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

1. JAKUB KIEPURA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VI IM. BOLESŁAWA PRUSA WE WROCŁAWIA

2. EWELINA MIELCZAREK ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 23 WE WROCŁAWIU

3. AGNIESZKA SKARUPA ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 23 WE WROCŁAWIU

4. ZBIGNIEW RUZIEWICZ ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. I KORPUSU PANCERNEGO WOJSKA POLSKIEGO WE WROCŁAWIU

5. STANISŁAW GRODZKI ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA WE WROCŁAWIU

6. AGNIESZKA WYSOCKA POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. M. KOPERNIKA W ŚRODZIE     ŚLĄSKIEJ

7. ANNA KLEPUSZEWSKA POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. M. KOPERNIKA W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

8. BEATA KARCH ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. I KORPUSU PANCERNEGO WOJSKA POLSKIEGO WE WROCŁAWIU

9. BEATA BOJDA ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. I KORPUSU PANCERNEGO WOJSKA POLSKIEGO WE WROCŁAWIU

10. MARZENA DANCEWICZ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. KOPERNIKA W WOŁOWIE

11. ELŻBIETA MĄDRZEJEWSKA  LOTNICZE ZAKŁADY NAUKOWE WE WROCŁAWIU

12. BARBARA SZELWICKA ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 TECHNIKUM NR 16 IM. CZESŁAWA MIŁOSZA WE WROCŁAWIU

13. JAN RUSS ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH IM. LUDWIKA WARYŃSKIEGO W BOLESŁAWCU

14. PRZEMYSŁAW PRZESŁAWSKI POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. M. KOPERNIKA W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

 

„PRZECIWDZIAŁANIE NEGATYWNYM SKUTKOM STRESU W MIEJSCU  PRACY.”

1. GRUPA CREDIT AGRICOLE ZA SUKCESYWNĄ REALIZACJĘ PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA NEGATYWNYM ZJAWISKOM PSYCHOSPOŁECZNYM W MIEJSCU PRACY;

2. POWIATOWY URZĄD PRACY W STRZELINIE ZA PODJĘCIE DZIAŁAŃ W RAMACH WSPÓŁPRACY SKIEROWANEJ NA PRZECIWDZIAŁANIE NEGATYWNYM SKUTKOM PSYCHOSPOŁECZNYM W MIEJSCU PRACY;

3. CARGILL POLAND SP. Z O.O. ZA PODJĘCIE DZIAŁAŃ UŚWIADAMIAJĄCYCH PRACOWNIKÓW W ZAKRESIE ZJAWISK MOBBINGU, DYSKRYMINACJI I STRESU;

4. KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W LEGNICY ZA UDZIAŁ W PROGRAMIE PRZECIWDZIAŁANIA NEGATYWNYM ZJAWISKOM PSYCHOSPOŁECZNYM W MIEJSCU PRACY;

 

„WZOROWY PRACOWNIK SŁUŻBY BHP WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO”

1. ROBERT SOPIŃSKI GŁÓWNY SPECJALISTA DS. BHP; INSPEKTOR OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ

-URZĄD MIASTA BOLESŁAWIEC

2. PIOTR STATUCH KIEROWNIK DZIAŁU BHP I OCHRONY ŚRODOWISKA -ELECTROLUX POLAND SP. Z O.O. WARSZAWA

3. ROBERT GREGORCZYK GŁÓWNY SPECJALISTA BHP- KIEROWNIK DZIAŁU KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. -ODDZIAŁ HUTA MIEDZI “GŁOGÓW

 

"NAJAKTYWNIEJSZY SPOŁECZNY INSPEKTOR PRACY" 

DR KATARZYNA GUZ- REGNER- ODDZIAŁOWY SPOŁECZNY INSPEKTOR PRACY  W INSTYTUCIE GENETYKI I MIKROBIOLOGII WYDZIAŁU NAUK BIOLOGICZNYCH UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

 

KONKURS "PRACODAWCA - ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ"


W I KATEGORII – ZAKŁADY PRACY DO 50 ZATRUDNIONYCH

WYRÓŻNIENIE: TRACZ P.P.H.U WE WROCŁAWIU

 

II KATEGORIA – ZAKŁADY PRACY OD 51 DO 250 ZATRUDNIONYCH

1 MIEJSCE : ZUPBADURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA W ŚWIDNICY

 

III KATEGORIA – ZAKŁADY PRACY POWYŻEJ 250 ZATRUDNIONYCH

WYRÓŻNIENIE:

GETIN LEASING S.A. WE WROCŁAWIU

2 MIEJSCE:  

BASF POLSKA SP. Z O.O. W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

1 MIEJSCE:  

ELECTROLUX POLAND SP. Z O.O. ODDZIAŁ W ŻAROWIE

 

KONKURSU „BUDUJ BEZPIECZNIE”

I. KOORDYNATOR                                                                         

   - KRZYSZTOF SZYMAŃSKI - PEŁNIĄCY FUNKCJĘ KOORDYNATORA DS. BHP NA BUDOWIE „ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA ZAKŁADU  PRODUKCYJNO- MAGAZYNOWO- BIUROWEGO NA TERENIE „3M” 51-424 WROCŁAW, UL. KOWALSKA 143”

ZA SZCZEGÓLNE ZAANGAŻOWANIE I OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE BEZPIECZNEJ ORGANIZACJI I DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO PRACY NA BUDOWACH, NA KTÓRYCH PEŁNIŁ FUNKCJĘ KOORDYNATORA DS. BHP ORAZ ZA SZCZEGÓLNY WKŁAD W PROPAGOWANIE WŁAŚCIWYCH STANDARDÓW BEZPIECZEŃSTWA PRACY NA BUDOWACH ORAZ STOSOWANIA DOBRYCH PRAKTYK W BUDOWNICTWIE, PROPAGOWANYCH PRZEZ PAŃSTWOWĄ INSPEKCJĘ PRACY.

II. INWESTOR

- LG CHEM WROCŁAW ENERGY, Z SIEDZIBĄ W BISKUPICACH PODGÓRNYCH– INWESTORA FABRYKI BATERII W BISKUPICACH PODGÓRNYCH.

ZA SZCZEGÓLNE ZAANGAŻOWANIE W DZIEDZINIE BEZPIECZNEJ ORGANIZACJI I DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO PRACY NA REALIZOWANEJ BUDOWIE.

WW. INWESTYCJE SĄ WZOREM SKUTECZNOŚCI STOSOWANIA DOBRYCH PRAKTYK W BUDOWNICTWIE, PROPAGOWANYCH PRZEZ PAŃSTWOWĄ INSPEKCJĘ PRACY.                             

W KATEGORII „BUDOWNICTWO DROGOWE”

I MIEJSCE PRZYZNANO:

BUDOWA:  BUDOWA DROGI S-3, ZADANIE V  LUBIN POŁUDNIE - LEGNICA.

GENERALNY WYKONAWCA:  BUDIMEX  S. A. 01-040 WARSZAWA

II MIEJSCE PRZYZNANO:

BUDOWA:  BUDOWA DROGI S-3, ZADANIE IV LUBIN PÓŁNOC - LUBIN POŁUDNIE

GENERALNY WYKONAWCA:  MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S. A. KRAKÓW

KOMISJA POSTANOWIŁA WYRÓŻNIĆ NASTĘPUJĄCĄ BUDOWĘ:

NAZWA I ADRES BUDOWY:   BUDOWA OBWODNICY KŁODZKA W CIĄGU DK33

WYKONAWCA:   PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG TECHNICZNYCH INTERCOR SP. Z O. O, ZAWIERCIE,

 

W KATEGORII „BUDOWNICTWO OGÓLNE”

I MIEJSCE PRZYZNANO:

BUDOWA:  BUDOWA „RIVER POINT”, UL. MIESZCZAŃSKA WE WROCŁAWIU

GŁÓWNY WYKONAWCA:  WARBUD  S. A. WARSZAWA

II MIEJSCE PRZYZNANO:

BUDOWA:  ROZBUDOWA ZAKŁADU „3M” , WROCŁAW

GENERALNY WYKONAWCA:  MCKB SP. Z O. O. ŁÓDŹ

III MIEJSCE PRZYZNANO:

BUDOWA:  BUDYNEK BIUROWY WEST LINK,  WROCŁAW

GENERALNY WYKONAWCA:  ECHO INVESTMENT S.A. , KIELCE 

 

KOMISJA KONKURSOWA POSTANOWIŁA WYRÓŻNIĆ NASTĘPUJĄCE BUDOWY:

NAZWA I ADRES BUDOWYBUDOWA BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH, UL. ZACISZNA 88-102 W OŁAWIE

WYKONAWCA:  REM KĘPNO  SP. Z O. O.  ŁĘKA OPATOWSKA

NAZWA I ADRES BUDOWYBUDOWA BUDYNKU OŚRODKA BADAWCZEGO 3M ,

WROCŁAW

WYKONAWCA:  M+W CENTRAL EUROPE SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE, WARSZAWA

NAZWA I ADRES BUDOWYBUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY, UL. PRZEDMIEJSKA 2 WE WROCŁAWIU

 WYKONAWCA:  KORFANTOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE SP. Z O. O.

WROCŁAW

DODATKOWO KOMISJA POSTANOWIŁA WYRÓŻNIĆ:

- ADAMA BOGUSŁAWSKIEGO – KIEROWNIKA BUDOWY BUDYNKU  MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO, WROCŁAW UL. PRZEDMIEJSKA 2

ZA SZCZEGÓLNE ZAANGAŻOWANIE I OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE BEZPIECZNEJ ORGANIZACJI I DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO PRACY NA PODLEGŁEJ MU BUDOWIE, POMIMO OGRANICZONEGO OSOBOWO WSPARCIA INŻYNIERYJNO-TECHNICZNEGO. POMIMO MŁODEGO WIEKU DOCENIŁ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TWORZENIA WYSOKICH STANDARDÓW BEZPIECZEŃSTWA PRACY, DWUKROTNIE STARTUJĄC W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ PIP „BUDUJ BEZPIECZNIE”

DODATKOWO KOMISJA POSTANOWIŁA WYRÓŻNIĆ:

INWESTORA ROZBUDOWY ZAKŁADU 3M NA UL. KOWALSKIEJ 143 WE WROCŁAWIU - 3M WROCŁAW SP. Z O.O., Z SIEDZIBĄ UL. KOWALSKA 143, 51-424 WROCŁAW

ZA SZCZEGÓLNE ZAANGAŻOWANIE W DZIEDZINIE BEZPIECZNEJ ORGANIZACJI I DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO PRACY NA REALIZOWANEJ BUDOWIE.PIPWrocław-Prewencja20170093
PIPWrocław-Prewencja20170055
PIPWrocław-Prewencja20170033
 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Wypadki