• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • "Bezpieczeństwo pracy przy eksploatacji urządzeń transportu bliskiego na budowach"

  W dniu 28 marca 2019r. w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, odbyło się spotkanie szkoleniowe na temat "Bezpieczeństwo pracy przy eksploatacji urządzeń transportu bliskiego na budowach".

 • Konferencja naukowa „PRAWO PRACY. DOCTRINA ET USU. Państwowa Inspekcja Pracy wczoraj, dziś, jutro …”

  W dniu 12 kwietnia 2019r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się konferencja naukowa „PRAWO PRACY. DOCTRINA ET USU. Państwowa Inspekcja Pracy wczoraj, dziś, jutro …”. Było to wspólne przedsięwzięcie Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu oraz Zakładu Prawa Pracy, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetem Wrocławskiego.

 • Konkurs wiedzy o zasadach BHP dla młodzieży zatrudnionej w ramach OHP

  4 kwietnia 2019r. przeprowadzony został finał XIV edycji wojewódzkiego konkursu „Wiedzy o zasadach BHP dla młodzieży zatrudnionej w ramach OHP”. Organizatorami konkursu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP oraz Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

 • Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

  Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zorganizował 6 marca 2019r. regionalny etap konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Podsumowując tegoroczny konkurs wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych należy podkreślić wyjątkowo wysoki poziom wiedzy uczestników.

 • Seminarium „CZAS PRACY KIEROWCÓW A WYPADKI DROGOWE”

  W dniu 15 listopada 2018r. w auli im. Romana Giedrojcia w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy, w ramach prewencji wypadkowej odbyło się seminarium „CZAS PRACY KIEROWCÓW A WYPADKI DROGOWE”

 • Popularyzacja zagadnień związanych z BHP- Biała Niedziela

  9 września w Bierutowie organizowana była Biała Niedziela podczas której mieszkańcy miasta i gminy mogli wykonać bezpłatne badania lekarskie i zbadań stan swojego zdrowia. Sekcja prewencji OIP we Wrocławiu dla uczestników imprezy zorganizowała punkt konsultacyjny z materiałami prewencyjnymi dot. popularyzacji zagadnień na temat bezpiecznej pracy na wsi, a najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i wykonać pracę nt. Bezpieczne wykonywanie prac domowych.

 • Ograniczenie pracy w handlu w niedzielę - zgłaszanie sygnałów o łamaniu ustawy

  W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni, Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu informuje o możliwości zgłaszania wszelkich przypadków naruszania postanowień wyżej wymienionej ustawy tj. informacji o sklepach, które otwarte są w dni objęte ograniczeniem handlu.

 • Kariera IT „Pracuję legalnie”

  W dniu 10 lutego 2018 roku przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu : starszy inspektor pracy – główny specjalista Łukasz Paroń, starszy radca Agnieszka Czajkowska oraz referent prawny – Elżbieta Nowak uczestniczyli w targach pracy Kariera IT zorganizowanych w Hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.

 • ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE „Przestrzeganie przepisów prawa przy zatrudnianiu obcokrajowców na budowie”

  W dniu 20.02.2018r. w godzinach 9.00 – 14.00 w sali nr 11 Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu ul. Kopernika 5 odbędzie się szkolenie poświęcone „Przestrzeganiu przepisów prawa przy zatrudnianiu obcokrajowców na budowie”.

 • Podsumowanie prowadzonych w 2017 roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu programów prewencyjnych i konkursów

  Tradycyjnie w okresie przedświątecznym tj. 20 grudnia 2017r. Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zorganizował podsumowanie, prowadzonych przez cały rok programów prewencyjnych i konkursów.

 • Europejskie Dni Pracodawców „Wsparcie regionalne dla dolnośląskich MŚP”

  W dniu 20 listopada 2017r. Małgorzata Łagocka okręgowy inspektor pracy we Wrocławiu, na zaproszenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, uczestniczyła w seminarium doradczym zorganizowanym w ramach Europejskich Dni Pracodawców w siedzibie DWUP we Wrocławiu.

 • Wrocławski Inspektorat zaprasza na bezpłatne szkolenia

  Wszystkich, którzy są zainteresowani bezpłatnymi szkoleniami z zakresu prawa pracy oraz jej bezpieczeństwa i higieny, zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat aktualnych wydarzeń edukacyjnych, która publikowana jest w naszym "Kalendarium".

 • Akademickie Targi Pracy po raz dwudziesty trzeci

  11 marca 2015 r. już po raz dwudziesty trzeci studenci i pracodawcy spotkali się na Politechnice Wrocławskiej podczas zorganizowanych przez Fundację Manus i Studenckie Biuro Karier Akademickich Targach Pracy. Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu każdorazowo uczestniczy w tym przedsięwzięciu.

 • Inwestycja wielka, ale bezpieczna

  Tematyka bezpiecznego prowadzenia robót ziemnych i innych prac budowlanych w toku rozpoczynającej się wielkiej inwestycji – budowy nowego bloku energetycznego, była tematem konferencji szkoleniowej, która 10 lutego 2015r. odbyła się we PGE Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni. Zaproszono na nią uczestników tego procesu inwestycyjnego, w tym wszystkich podwykonawców, osoby kierujące pracownikami, inżynierów budownictwa, koordynatorów ds. bhp, zakładowe służby bhp. Łącznie w konferencji wzięło udział ok. 50 osób.

12 »
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki