• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

22.02.2023

Wystartowaliśmy z programami prewencyjnymi PIP na 2023 r. – włącz się w nie też i Ty!

Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zaprasza pracodawców do udziału w programach prewencyjno-promocyjnych Państwowej Inspekcji Pracy. Udział w nich jest bezpłatny, a może pomóc m.in.: poprawić bezpieczeństwo w środowisku pracy, ale również realizować obowiązki, które na pracodawców i pracowników nakładają obowiązujące przepisy prawa pracy.

grafika programy prewencyjno-promocyjne

W ramach programów, takich jak: Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym, Zdobądź Dyplom PIP czy Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy – pracownicy OIP we Wrocławiu szkolą, doradzają, a przede wszystkim w przystępny sposób oswajają wszystkich uczestników programów PIP z prawem pracy oraz z inspekcyjnymi działaniami.

 

Dodatkowo zachęcamy również do zgłaszania swoich firm do etapu regionalnego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Celem konkurowania różnych zakładów pracy jest promowanie pracodawców, którzy organizują u siebie pracę w sposób zapewniający wysoki standard bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie: zakłady zatrudniające do 49 osób, od 50 do 249 oraz powyżej 249. Więcej informacji znajduje się w regulaminie XXX edycji tego wydarzenia. Zwycięzca każdej z podanych kategorii ma szansę na dalszą wygraną, ale już na szczeblu krajowym.

O wszelkich spotkaniach edukacyjnych związanych z w/w programami będziemy informować na naszej stronie internetowej. W razie pytań prosimy dzwonić pod numer: (71) 37 10 434.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne