• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

14.02.2023

Szkoliliśmy oraz udzielaliśmy porad prawnych pracodawcom i przedsiębiorcom

8 lutego 2023 roku w Centrum Przedsiębiorczości w Polkowicach nadinspektor pracy Jan Buczkowski, kierownik oddziału OIP Wrocław w Legnicy, w ramach współpracy z miejscowym Powiatowym Urzędem Pracy, poprowadził szkolenie, którego uczestnikami byli pracodawcy i przedsiębiorcy z powiatu polkowickiego. Tematem spotkania był „System ochrony pracy w Polsce – prawa pracownika i ich ochrona – podstawowe przepisy z zakresu prawa pracy oraz bhp”.

NIP Jan Buczkowski szkoli pracodawców i przedsiębiorców z powiatu polkowickiego

Podczas spotkania nadinspektor pracy omówi ł m.in.: podstawowe zasady prawa pracy, prawa i obowiązki pracodawców oraz pracowników, a także kwestie związane z ostatnią zmianą w przepisach Kodeksu pracy - dotyczącą pracy zdalnej i kontroli trzeźwości pracowników. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostały również programy i konkursy prewencyjno-promocyjne Państwowej Inspekcji Pracy.

Punkt poradniczy PIP

Uczestnicy wydarzenia mogli podejść do punktu informacyjnego PIP, przy którym główny specjalista ds. prawnych z oddziału OIP Wrocław w Legnicy Marzena Górska udzielała bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy, a także otrzymać inspekcyjne wydawnictwa edukacyjne.

Uczestnicy szkolenia w Polkowicach

W szkoleniu udział wzięło 58 osób.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne