29 sierpnia szkoliliśmy pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu w ramach programu profilaktycznego „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy".
W szkoleniu wzięła udział zarówno kadra kierownicza, jak i pracownicy, którzy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat czynników psychospołecznych wpływających na ich codzienne funkcjonowanie w środowisku zawodowym.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, czym jest stres w pracy, jakie są jego źródła oraz jakie skutki może on wywoływać w organizmie człowieka. Omówiono również inne zagrożenia psychospołeczne, takie jak mobbing czy dyskryminacja, a także poruszono tematykę wypalenia zawodowego. Młodsza inspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu - Kornelia Mierzwińska, przedstawiła metody radzenia sobie z tymi sytuacjami, kładąc nacisk na praktyczne narzędzia, które mogą być stosowane zarówno przez pracowników, jak i pracodawców.
Szkolenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wiedzy teoretycznej, ale również zostali zachęceni do aktywnego działania na rzecz zapobiegania negatywnym skutkom oddziaływania zawodowych czynników psychospołecznych oraz poznali, jak istotna w miejscu pracy jest komunikacja. Zdobyta cenna wiedza i umiejętności, z pewnością pomogą im lepiej zarządzać stresem, a tym samym tworzyć bardziej sprzyjające pracy środowisko.